Projekt edukacyjny z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja - 30.04.2024 r.

Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w projekcie polonistyczno – historycznym na temat czasów uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się  prezentacją krótkiej scenki w wykonaniu członków koła recytatorskiego. Aktorzy, wcielając się w różne książki historyczne, przypomnieli okoliczności ważnego wydarzenia dla Polaków.

W drugiej części spotkania trzyosobowe reprezentacje uczniów klas IV – VIII rywalizowały w konkursie polonistyczno – historycznym „Młodzi Patrioci”. Najlepsi okazali się uczniowie klasy V i VI b, którzy otrzymali I miejsce. Na II miejscu byli uczniowie klasy IV i VIII b, a na III – uczniowie klasy VIa.

Projekt został opracowany i przeprowadzony przez Panią Jolantę Łuczak, Panią Małgorzatę Tyczyńską oraz Pana Jana Jędrzejczaka.