Wizyta u stomatologa- 27.03.2019 r.

Wszyscy mamy ząbki w buzi, czy to mali czy to duzi.
Każdy ząbek chce z osobna czysto i pięknie wyglądać.
Bardzo chce być szczotkowany, pastą wypielęgnowany.

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą        u dentysty,  a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy        na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.
Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom dyplomy, kolorowankii i naklejki zachęcające do dbania        o piękny uśmiech.                                                                                                                                                                  Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.