100 radości z niepodległości - 09.11.2018 r.

W dniach od 5 do 9  listopada 2018 r. w "Tygodniu dla Niepodległej"  nasze oddziały przedszkolne rozpoczęły działania dotyczące uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Celem działań edukacyjno - wycowawczych było  budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków.

Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią.  Dużą atrakcją okazał się film „Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie. Finałem było spotkanie z rodzicami, przed którymi dzieci zaprezentowały swój patriotyzm śpiewając i recytując. Przedszkolaki wręczyły mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane biało - czerwone flagi i kotyliony.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.