Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni

99-335 Witonia

ul. Szkolna 4

tel. 24 356 40 19

https://www.facebook.com/spwitonia

spwitonia@poczta.onet.pl

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2474899
  • Do końca roku: 226 dni
  • Do wakacji: 33 dni
1

Kartka z kalendarza

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Witoni

ul. Szkolna 4

tel/fax 24 356 40 19

E-mail: spwitonia@poczta.onet.pl

Witaj szkoło! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 04.09.2017 r.

W poniedziałek 4 września nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Chętni do pracy, gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom, spotkaliśmy się w murach naszej szkoły po dwóch miesiącach wypoczynku.

Tradycyjnie już też wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy mszą świętą  odprawioną w Kościele Parafialnym w Witoni o godzinie 8:00. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli w zwartym szyku za pocztem sztandarowym do sali gimnastycznej szkoły podstawowej gdzie o godzinie 9:00 rozpoczęła się część oficjalna z udziałem Pana Wójta, Księdza Kanonika, Księdza Prefekta i obu Pań Dyrektor.  Uroczystość rozpoczęto wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie prowadząca, Pani Bożena Kuś, przywitała wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani Dyrektor – Urszula Graczyk. Powiedziała m. in.: „W roku szkolnym 2017/2018 będziemy pracowali w zreformowanej szkole, w jednej ośmioletniej Szkole Podstawowej w Witoni, która ma oddziały przedszkolne i gimnazjalne. Będziemy realizowali założenia polityki oświatowej państwa. (…) Chciałabym, aby priorytetowymi zadaniami dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i na egzaminie gimnazjalnym, osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada. Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie i obowiązują Was zawsze takie same zasady zachowania. Bo jak powiedział filozof starożytnej Grecji Platon „Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre”.Starajcie się o tym pamiętać.”

Pani Bożena Kuś przypomniała, że wrzesień to nie tylko czas radosnego powrotu do szkoły,
ale również refleksji i zadumy z racji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowe, kiedy hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Violetty Olesińskiej przygotowali prezentację muzyczną. Najpierw rozbrzmiała pieśń „Gdy w noc wrześniową” – jedna
z tzw. „zakazanych piosenek” śpiewanych przez polską młodzież w okresie okupacji niemieckiej, którą wykonali uczniowie gimnazjum. Następnie Kacper Kita, uczeń 4 klasy szkoły podstawowej wykonał utwór „Dziś idę walczyć, mamo”, którego autorem jest pchor. Józef Szczepański z batalionu „Parasol” poległy podczas   Powstania Warszawskiego 10 września 1944 r. Część artystyczną zakończyła uczennica gimnazjum Anna Pałczyńska, która wykonała refleksyjną pieśń Marka Grechuty 
pt. „Ojczyzna.”

Po pełnych zadumy pieśniach przyszedł czas na radosny punkt uroczystości – Pani Dyrektor Urszula Graczyk wręczyła nagrodę i pamiątkowy dyplom naszej bibliotekarce, p. Jolancie Pawlak z racji jubileuszu 30 lat pracy w zawodzie.

Gratulacje  z rąk p. Wójta, Mirosława Włodarczyka, odebrały również panie: Urszula Graczyk, która odebrała oficjalną nominację na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoni i Ilona Jędrzejczak, która od 1 września b.r. pełni funkcję  Wicedyrektora szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Z okazji rozpoczęcia roku życzymy wszystkim owocnej pracy i zrealizowania wszystkich planów zawodowych!

Na pewno  wzajemna życzliwość i szacunek pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami pomogą nam w dobrej i wydajnej pracy bo osiągnięcie sukcesu zależy właśnie od nas.

                                                                                                                                    

                                                                                                                                Autor: Radosław Woźniak